چرا کودکی بیشتر بهمان خوش میگذشت؟

یکی از چیزهایی که در عرفانهای هندی و غیر دینی زیاد روش بحث میشه اینه که انسانها در هر شرایطی که باشند دوران کودکیشون معمولا خاطره های خوشی دارند و خیلی افراد دوست دارند به کودکیشون برگردند.
و بعد راه کارهایی ارائه میدهند که چطور اون دوران رو بازهم تجربه کنیم.
مدتی ذهنم درگیر این موضوع بود تا اینکه یه مقاله ای در موردش خوندم که خلاصش این بود که کودکی برای ما لذت بخش بوده چون بیشتر پیرامون امور مربوط به زندگی صرف میچرخیده یعنی حالتی از انسان که به دنبال رشد معنوی نیست و به لذتهایی که میبره دلخوشه.
 
معلولین ذهنی
تعریف معلولین ذهنی از لحاظ علمی کسانی هستند که ذهنشان رشدی ندارند و اصطلاحا میگویند در حالتی کودکانه میمانند.
بعد این مطالب به ذهنم آمد:
اول اینکه دلیلی که بچگی خیلی برای ما شیرین بوده همه چیزش اینه که همه چیزهایی که در کودکی تجربه کردیم اولین بارمون بوده و هنوز تبدیل به یک چیز صرفا ذهنی نشده بوده.
مثلا اولین بار که بستنی خوردیم ، اولین بار که از سرسره پایین امدیم ، اولین بار که دوست پیدا کردیم و...
خوب اینها چون هنوز ذهن شرطی نشده آأمی با تمام وجودش اون موضوع رو تجربه میکنه و اوج خوشایندی رو حس میکنه.
حتی اغراق نیست بگیم که هر چیزی رو که انسان تجربه میکنه هیچوقت مزه اولین بارش از یادش نمیره...
حتی این موضوع عشق اول که اغلب میگن عشق اول متفاوته و هیچی مثلش نمیشه هم همینطوره ، چون احساساتی که در عشق اول فرد تجربه میکنه اولین بارشه که تجربه میکنه و برای همین با تمام وجود و درونش اون رو احساس میکنه و نمیتونه دیگه فراموشش کنه.
و شاید این اصرار دین و تاکیدش بر ازدواج و رابطه نداشتن قبل از ازدواج هم همینه که کسی که این چیزها رو با همسرش تجربه کنه معمولا این لذت رو فراموش نمیکنه و همیشه همسرش براش یک نوستالژی شیرینه...
اما موضوع مهم اینه که آیا ماندن در کودکی و کودک بودن خوب است؟
به نظرم این موضوع از این نظر که انسان رو با ذهنی بچگانه و بدون رشد بار بیاورد اصلا موضوع خوبی نیست ، چرا که انسان در هر دوره از زندگی اش نیاز به چیزهایی دارد که اگر آنها را نداشته باشد به مشکل برمیخورد ، در کودکی باید کودک باشد و در بزرگسالی باید عقلش رشد پیدا کرده باشد و عقلی کودکانه نداشته باشد وگرنه نمیتواند درست زندگی کند و اصطلاحا یجوری در هپروت سیر میکند.
اما کودکی ویژگیهای مفیدی دارد که پیامبر آنها را اینگونه توصیف کرده اند.
کودکان را به خاطر پنج چیز دوست میدارم : اول آن‏که بسیار مى‏گِریند ، دوم آن‏که خاک بازى مى‏کنند، سوم آن‏که دعوا کردن آنان همراه با کینه نیست؛ چهارم آن‏که چیزى براى فردا ذخیره نمى‏کنند، پنجم آن‏که مى‏سازند و سپس، خراب مى‏کنند (دل‏بستگى ندارند).مواعظ العددیّه
هر کدام از این خصلت ها معرف یک صفت خوب در هر شخص است:
گریه زیاد رقت قلب را حفظ میکند و قساوت و خشم را کنترل میکند و در مقابل خطاهای انسان در درگاه خداوند و در حق بندگان خدا انسان را متواضع میکند.
خاکبازی کودکان و اینکه غروری در بین کودک وزیر و فقیر نیست حسنی است که انسان بزرگسال هم این را نگه دارد و خاکی بودن خودش را فدای غرور دروغین نکند.
دعواهای بچگانه به سرعت تمام میشوند و کینه ندارند، کینه ریشه بسیاری از معضلات رفتاری بشر است و حتی یک پزشک هومیوپاتی بهم میگفت کینه باعث سرطان میشه و خوب بحثش مفصل بود.
چیزی برای فرداشون ذخیره نمیکنند چون رزقشون رو میدونند میرسه ، این ذخیره سازی مخصوصا وقتی به افراط دربیاد انسان رو بنده وسایلش میکنه و چه انسانهایی ذخیره کردند و عمرشون نرسید ذخایرشون رو مصرف کنند.
و اینکه اسباب بازی میسازند و راحت هم خرابش میکنند چون به اون اسباب بازی دلبسته نیستند البته این دلبستگی در مورد خراب کردنشه ولی خوب بچه ها اصل اسباب بازی رو دوست دارند. اما همین خراب کردن نشان از راحت گرفتن اموره اینکه امیدشون زیاده و از خراب شدن نمیترسند.
اما عرفان حقیقی ، اساسش بر رشد روحی و معنوی انسان است و در حقیقت به ظهور رساندن فطرت اصلی اش که سراسرش محبت و مهربانی و ایثار و همنوع دوستی و فداکاریست.
یکی از کارایی که خیلی دوست دارم بازی و تفریح با کودکان و اینکه دنیای امروزی که ما با ذهن شرطی شده آنرا میبینیم را از دریچه ذهن آنها ببینیم ، اینکه ببینیم بچه ها به طرز جالبی درونشون معیارهایی برای تشخیص خوب و بد دارند و همین معیارهاست که اولا باید اصلش حفظ بشه و اسیر تبلیغات ضد خودش نشه و ثانیا باید پرورش پیدا کنه و اونوقت آدمهایی ازش بیرون میان که آسایش دیگری رو به آسایش خودشون ترجیح میدهند.
نهایتا بچه گی خصلتهای خوبی داره که حفظش برای بزرگسالی آدم خیلی مفیده ولی ماندن در کودکی هدف درستی نمیتونه باشه.
البته عکسی که گذاشتم اصلا قصدم این نبوده که بخوام این آدمها رو قضاوت کنند چرا که ما مطلقا نمیتونیم حالات درونی این آدمها رو درک کنیم و حقیقتا هر چی هم بگیم فقط تحلیلمون از دید خودمونه و من حتی واقعا اعتقاد دارم که نباید این افراد رو از جامعه جدا کرد و اینها هم انسانند و دوست دارند با همنوعشون تعامل داشته باشند.
یکی از همین افراد رو میشناسم و خیلی مهربونه و گاهی کارایی میکنه که واقعا آدم رو تحت تاثیر قرار میده ، بودن این انسانها در میان بقیه حداقلش اینه که هر فردی بدونه که از اینها برتر نیست اگر در حال آزار رسوندن به دیگران باشه یا اینکه این احتمال رو بده که هیچ امتیازی نداشته که اون معلول ذهنی نشده.و فکر نکنه خودش یکاری کرده که مثلا معلول ذهنی نشده.
و در آخر معلول ذهنی از لحاظ بنده کسیه که اسیر خزعبلات ذهن ساخته خودش شده باشه ،وبه خاطر همین ذهنیات اشتیاه دچار ناهنجاریهایی برای همنوعان خودش بشود.
۰ نظر ۱ لایک

کیش مهر

آدم سخت گیری هستم برای اینکه در بین روحانیون کسی رو حرفهاشو کاملا باور کنم یا کاملا بهش گوش بسپارم.

اما اگر بگویم علامه طباطبایی کسی است که بنده حقیقتا بهش علاقه مند هستم بیراه نگفتم.(البته کسان دیگر هم هستند ولی ایشون از همه برای بنده بالاترن)

علامه طباطبایی
علامه طباطبایی

دلایل این علاقه رو بیان میکنم:

 1. ایشون روشی رو برای تفسیر قرآن بکار بردند که در خود قرآن به آن توصیه شده است و ائمه معصومین نیز همین روش رو انجام میدادند ، یعنی تفسیر قرآن با قرآن ،و در آخر روایات رو هم میآوردند.
 2. ایشون مسلط به فلسفه بودند و مکاتب فلسفه غرب رو مطالعه کرده بودند و روش مهمی رو که در استنباط آیات بکار بردند شاید بدون دانستن فلسفه نتیجه خوبی نمیداد.
 3. دامنه علمی ایشون بسیار گسترده است از جمله علم کلام ، اصول ، فقه، ریاضیات ،تفسیر ،فلسفه، علم رجال ، ادبیات ،عرفان ، نجوم و...
 4. زندگی ایشون به شدت ساده بوده و منبع درآمدشون زمین زراعیشون بود که حتی یه دوره ای از زندگیشون رو از نجف برمیگردند و خودشون روی زمین به کشاورزی مشغول میشوند.
 5. ایشون به شدت خوش اخلاق بودند و بعد از فوت همسر ایشان، علامه بسیار بی تابی می کردند که برخی از شاگردان به محضر ایشان آمده و عرض کردند، شما ما را به صبر دعوت می کنید حال چرا در فوت همسر خود اینقدر بی تاب شده اید، که علامه در جواب آنها فرمودند من به وفاداری همسرم بی تاب هستم، 40 سال من مشغول نوشتن و تدوین تفسیر المیزان بودم و در طی این 40 سال همسرم به گونه ای وارد اتاق می شد و برای من چایی می آورد که من متوجه نشده و صدای درب و ورود ایشان موجب پرت شدن حواس من از موضوع نشود.

کتابی از ایشون که به نظرم هر شیعه ای باید بخونه ، کتاب شیعه در اسلامه که منم پیشنهاد میدم بخونید.

و دیگر از منابع برای جوانان صحبتهای ایشون با هانری کربن فیلسوف فرانسوی است که در دو کتاب «شیعه» و «رسالت تشیع در دنیای امروز» قابل دسترسی هستند.

هانری کربن
هانری کربن

خیلی وقتها میگم اگر معارف معنوی نبودند ، چطور میشد بدون هدف و بدون عاقبت در زمین ، همچون بقیه حیوانات زندگی کرد ، و روزی هم به اعتقاد عده ای از طیف مادیگراها برای همیشه و به معنای واقعی کلمه نابود شد.

واقعا اینکه عده ای میتوانند باور کنند که فقط جنبه مادی دارند و سنسورهای معنوی خودشون رو خاموش میکنند بسیار عجیبه.

بذارید یه مثال خیلی ساده از معنا بگم:

فرض کنید شما با کسی که دوستش دارید و بهم محبت دارید (مثل خانواده ، دوست) یروز دعواتون بشه و حرفای خوبی به هم نزنید و بعدم باهم قهر کنید.بعد میبینید یکساعت بعد یه چیزی میشه که شما شدیدا به اون فرد نیاز پیدا میکنید یا مثلا اون فرد خیلی زود سر راهتون قرار میگیره یا چشم تو چشم میشید.

خب یه دیدگاه اینه که بگه این اتفاقی بوده و میخام سر به تن طرفم نباشه😅

ولی دیدگاه معناگرا اینه که شما بلافاصله متوجه میشید که اون آدم چه خوبیهایی بهتون کرده و این فرصت رو خدا سر راهتون میذاره که اگه اشتباه از شماست زود آشتی کنید و دوست بشید و اگر اشتباه از شما هم نیست اون رو ببخشید و باز دوست بشید.و بعنوان دوتا انسان نگذارید که اون قهر باعث کینه و دلخوری بشه و هم روح و روان خودتون و هم طرف مقابل رو بهش آسیب بزنه.

اینکه انسانی با این همه حرص و ولعی که برای نهایتا صد سال عمر در این دنیا میزنه ، یه لحظه هم احتمال بده شاید این عمر پایانی نداشته باشه و شاید این منزل هم تمام بشه...

حداقل از روحیه محافظه کاری دنیاگرایان هم این انتظار میره ولی ظاهرا سرگرمیهای دنیا هم سنسورها را خاموش میکنند و هم "وجود" خود فرد رو از خودش مخفی و مستتر میکنند.

پ.ن تقریبا دوسال کتابهای کریشنا مورتی و اوشو و اکهارت توله رو میخوندم که یجورایی جنبه عرفانی دارند ، از این لحاظ که آدمهایی که اندکی از دنیای مادی بیرون میرند و سنسورهاشون از عالم معنا چیزایی رو دریافت میکنه قابل توجه بودند وی اینکه نهایتا به این نتیجه رسیدم که بیشتر مثل باشگاه های ذهن پروری هستند تا خودشناسی. الان اگه بود ، دیگه وقت روشون نمیگذاشتم.

پ.ن 2 اینکه خوشبختانه برای درک دین منابع و سرچشمه های دست اولی زیاد هستند و به نظرم باید حتما در ابتدای کار به سراغ منابع دست اول رفت ، قرآن ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، توحید مفضل و...

پ.ن3 فارغ از قانون بودن پوشش در ایران (مثل قانون بودن بی پوششی در فرانسه ، معادل همونه ، یا قانون های قطر در بازیهای جام جهانی که همه دنیا هم مجبورند رعایت کنند) ، نظر شخصیم اینه که با توجه به منابع تاریخی پوشش برای زن مسلمان واجبه ولی نباید اون رو برای غیر مسلمان اجبار کرد چرا که اصولا پوشش برای مسلمانان نوعی وجه تمایز بود برای شناخته شدن در اجتماع و دور بودن از آزار و اذیتهای غیر مسلمانان و از طرفی آیاتی که قرآن به مردان توصیه میکنه در مورد نگهداری چشم هم برای اینه که مردان بدونند ، در هر صورت اگه همه مسلمانان هم حجابشون رو رعایت کنند ، خودشون باید درون خودشون این کنترل رو داشته باشند ،البته هر چند نگاه کردن به غیر مسلمان بدون قصد لذت مجازه برای مرد مسلمان ولی هر مرد مسلمانی باید بدونه که اون نگاه ممکنه جلوتر بره... ولی اینکه در حال حاضر این بصورت قانونه اشتباه نیست مثلا میشه گفت چون اکثریت مسلمانند میخوان که بقیه هم مراعات جامعه اکثریت رو بکنند ، چیزی که فرانسوی ها در مورد اجبار بی حجابی میگویند.ولی اگه من دست اندرکار بودم(که خداروشکر نیستم) اصراری نمیکردم.این رو اینجا نوشتم چون اولا عده ای از آدمها این مطالب رو نمیخونند و ثانیا برای کسایی که مطالب بنده رو میخونند خواستم بدونن نظر شخصیم چیه.

۰ نظر ۱ لایک

از شهر گریزانم

کوه

شاید بروم زین شهر

این شهرِ بسانِ زهر

شاید بروم تا من

آزاد شوم از قَهر

این شهر زمانی داشت

شیری به میان دَهر

هر سو که نظر کردی

دیدی تو صفا و مَهر

من ماندم و خوابی دور

از خاطرِخوش وَز بَحر

در گوشِ کنار من

خَلقان همه خو با سَحر

زین سِحر گریزانم

تا باز رسم بر نهر

نوشم که شوم شادان

یابم تن و جان در مَهر

۰ نظر ۱ لایک

دلایلی که نباید یک نفره به ارضا برسید!

موضوع خودارضایی ، موضوع جدیدی نیست و شیوع آن ، آنقدر زیاد است که همین دستاویزیست برای طرفداران و بعضا مبتلایان به خودارضایی برای آنکه آنرا موضوعی عادی و معمولی جلوه بدهند.

اما امروز موضوع را از منظر دیگری بررسی میکنیم.موضوع این است که چرا بعد از خودارضایی همه احساس نارضایتی و بدبختی میکنند.

جالب آنکه طی تحقیقاتی که در فرومهای خارجی و داخلی کردم ، فارغ از دین و ایمان و اعتقاد همه این موضوع را اذعان دارند که بعد از خودارضایی احساس بد و منزجر کننده ای سراغشان می آید و نوعی نفرت نسبت به خود پیدا میکنند.

اما علت چیست؟؟؟

سالهاست که دانشمندان! گفته اند خودارضایی فرقی با رابطه جنسی ندارد و فرآیند انزال در مردان و ارگاسم در زنان در رابطه جنسی و خودارضایی یکسان است و حتی خودارضایی برای سکس بهتر مفید هم هست!!

اما چرا این حس نامطلوب تاریخی همچنان هست؟

ضد مذهب ها آنرا به خاطر ترس و جهنمی که مدام به گوش افراد خوانده شده نسبت میدهند ، در صورتی که برای بسیاری اعمال ضد انسانی دیگر هم وعده جهنم داده شده و مدام هم گفته شده ولی فرد انجام دهنده آن به هیچ وجه احساس ناخوشایند بعد از خودارضایی را در آن اعمال ندارد.

افراد زیادی سالهای سال نزول میخورند و به سادگی زندگی میکنند ، حتی با پول نزول کمک هم به دیگران میکنند ، در حالی که نزول خور فردیست که به جنگ با خدا برخواسته و شدت گناهش بسیار وحشنتاک تر از کسی است که خودارضایی میکند.ولی اصلا ا« احساس انزجار بعد از خودارضایی و احساس گناه را ندارد و حتی اگر با آنها صحبت کنید نزول خوری را با منطق خودشان کاملا توجیه و منطقی جلوه میدهند.

پس علت چیست؟

علت این است:

آفرینش انسان طوری است که نیروی جنسی هدف اصلیش اولا ارتباط عاطفی بین انسانها و دوما تداوم نسل و سوما نیرو گرفتن و نیرو دادن به شریک اش است. و اینها در وجود غریزی و فطری انسان نهفته است و با چیزی نمیتوان آنرا پاک کرد.

لذت جنسی قویترین لذت زندگی انسان است ولی زمانی این نیروی هدر رفته در این لذت برمیگردد که اهداف آن تامین شده باشد.

یعنی باید با کسی باشد که به شما در ازای نیرویی که از دست داده اید نیروی جدید عاطفی و روحی اهدا کند و جای خالی این نیرو در خودارضایی به خوبی مشخص میشود و در غالب افسردگی و انزجار بیرون میزند و نمود میکند.

هر انسانی زمانی از ارضا لذت بی گناه میبرد که خودش خودش را ارضا نکرده باشد و خودش را از مواهب رابطه دو نفره محروم نکرده باشد ، مواهب لمس ، بوییدن ، شنیدن که هر کدامشان نیرو و انگیزه ای را در انسان به یادگار میگذارند و حالش را اصطلاحا خوب میکنند.

عده دیگری که با پورن خودارضایی میکنند روح و روان خود را بد تر در معرض نابودی قرار میدهند چرا که با چشم خود با یک تصویر و آدمی که نمیشناسن ارضا میشوند و اون تصویر در ذهنشان هک میشود و وقتی در ازای انرژی از دست داده چیزی کسب نمیکنند دچار احساس سرخوردگی و انزجار درونی میشوند.

اثرات خودارضایی و پورن در زنان بسیار بیشتر و بدتر است چرا که محور رفتارهای زنان احساس و عاطفه است و نبود عاطفه و احساس در خودارضایی افسردگی و انزجار را دوصد چندان میکند.

انسانهایی که مداوم خودارضایی میکنند انسانهایی به شدت حساس و زودرنج و به اصطلاح نازک نارنجی میشوند و در تصمیم گیریها به شدت بی اراده و سست عنصر ، چرا که همواره انرژی را از دست داده اند(انرژی عاطفی روحی روانی جسمی و ذهنی) و چیزی بدست نمیآوردند و این حس به آنها دست میدهد که آنها ارزش دریافت انرژی ندارند و کسی آنها را دوست ندارد.

اینها چیزهایی است که در علم امروزی به دلایل متعدد پرداخته نمیشود ولی هر انسان آگاهی میداند و میفهمد که حالش بعد از خودارضایی خوب نیست و حس میکند بعد از هر خودارضایی تکه ای از خودش را با چاقو بریده و دور انداخته..شاید تکه ای از روح و یا روان و جسم...

۰ نظر ۰ لایک

حفظ اسپرم در مردان قسمت دوم +16

ابتدا به روند تولید اسپرم در بدن میپردازیم.

مواد تشکیل دهنده اسپرم

هر قاشق چایخوری اسپرم، دارای حدود پنج تا هفت کالری و حدود200تا 500 میلیون اسپرم(بسته به میزان اسپرم ذخیره در بدن) است. از آنجا که اسپرم تنها حدود یک درصد از مایع منی را تشکیل می دهد، پس 99 درصد دیگر را چه موادی تشکیل می دهند؟! به طور کلی مواد تشکیل دهنده اسپرم و تولید اسپرم عبارتند از:

 • شکر فروکتوز
 • آب
 • اسید اسکوربیک (ویتامین C)
 • اسید سیتریک
 • آنزیم ها
 • پروتئین
 • فسفات و بی کربنات (پایه)
 • فلز روی

چرخه تولید اسپرم بین 74 روز تا 120 روز طول میکشد.

بعد از 74 روز 8 میلیارد اسپرم در بدن ذخیره است.(در صورت هیچ انزال)

بیایید یک دو دو تا چهار تا بکنیم.

فرض بگیریم یک پسر نوجوان و یا جوان 74 روز هیچ انزالی نداشته و الان 8 میلیارد اسپرم در بدنش وجود دارد.

باز فرض کنیم که این پسر فقط هفته ای دو بار انزال انجام بدهد و مانند برخی از افراد عادت هر روزه و هر روز چند بار نداشته باشد.

اگر هفته ای دوبار باشد در هر هفته 1 میلیارد اسپرم از دست میدهد.(2*500 میلیون ،، در طول این هفته هنوز اسپرم بالغی ایجاد نشده)

و در ماه میشود 4 میلیارد اسپرم و در ماه دوم میشود 8 میلیارد اسپرم و این در حالی است که هنوز دو هفته دیگر مانده تا اسپرمهایی که شصت روز پیش متولد شده اند بالغ شوند و به بهره برداری برسد.

یعنی از یه جایی به بعد اسپرمهایی که از بدن خارج میشوند ناقص هستند و در واقع قدرت باروری لازم را ندارند و در ضمن بدن به شدت برای تولید این اسپرمها در تلاش است.

این را هم در نظر داشته باشید که اسپرم فقط 1 درصد مایع منی را در بردارد و بقیه آن املاح و ویتامین های مهم برای زنده ماندن اسپرم را در بردارد و آنها که 99 درصد هستند نیز ارزش غذایی فوق العاده ای دارند و بدن انسان بصورت مداوم مجبور است که این املاح و مواد معدنی را به منی اختصاص دهد تا وظیفه حفظ بقا را انجام دهد.

خوب تا اینجا دیدیم که مایعی که بسادگی توسط اغلب مردان هدر میرود ماده ایست که چرخه بسیار طولانی و پیچیده ای را طی میکند تا تولید شود و هدف اصلی این ماده نیز تولید مثل است.

جالب است که در زبان عربی خودارضایی را استمنا مینامند و معنای دقیقی است که یعنی در حقیقت جز طلب منی ارضای حقیقی در کار نیست و فقط اتلاف است.

لازم به ذکر است که افزایش سن باعث کاهش تعداد اسپرم و کیفیت اسپرم میشود.

همچنین بسیاری از افراد که برای آزمایش اسپرم به پزشک مراجعه کنند آزمایش معمولا در دو مرحله انجام میشود ، یکی بصورت روتین و با سبک زندگی معمول و یکی با پرهیز حداقل 40 تا 90 روز برای مقایسه تعداد و کیفیت اسپرم.و اگر در آزمایش دوم کیفیت و تعداد اسپرم خوب باشد پزشک با یک پرهیز دیگر به آنها میگوید که با خیال راحت میتوانند اقدام به بارداری کنند.

و اگر باز هم اسپرمهای خوبی نداشته باشند مجبور میشوند که اسپرم را گزینش کنند و با هزینه های گزاف لقاح مصنوعی انجام دهند.

نتیجه اینکه پسران و مردانی که بدنبال انرژی فراوان خلاقیت قدرت بدنی استقامت هستند بهترین راه همین استفاده از مکانیسم ساده بدن است.

بدن ما نا محدود نیست که هر چه دلمان بخواهد از آن بکشیم ، بدن هر وقت کم بیاورد از منابع دیگر کم میگذارد ، از چشم و مو و عضلات و مغز و...

من واقعا همیشه برایم سوال است که جز یک فکر که که خود مبتلا به خودارضاییست چه کسی میتواند از خودارضایی حمایت کند و بگوید هیچ اشکالی برای بدن ندارد!!!!

این قسمت فقط به خاطر این بود که مطلب علمی باشد و هر انسان عاقلی درک کند که چه چیزی را از بین میبرد.

۰ نظر ۰ لایک

حفظ اسپرم در مردان(مایع منی) 16+

سلام

مَنْ اَرادَ الْبَقاءَ وَ لا بَقاءَ فَلْیُباکِرِ الْغَداءَ، وَ لْیُخَفِّفِ الرِّداءَ وَ لْیُقِلَّ غِشْیانَ النَّساءِ

امام صادق (ع) فرمود: هر که می‌خواهد در دنیا بماند – گر چه دنیا جای ماندن نیست- صبحانه را زود بخورد – قرض را کم کند، و با زنان کمتر همبستر شود (این کارها عمر را زیاد می‌کند). (وسائل ج 14 ص 180 و 96)

انشاالله امروز موضوع مهمی رو بهش میپردازیم.

شاید کمتر از 300 سال پیش وقتی مردی در 20 سالگی ازدواج میکرد و با همسرش به خونه خودشون میرفتند با توجه به نبود وسایل پیشگیری از بارداری اگر فرضا میتونستند و میشد شش ما تا یک سال اول زندگی بچه دار نمیشدند.

حالا فرض بگیریم این یک سال هم که اتفاق می افتاد و فرد هفته ای یکبار با همسرش رابطه داشت داشت در ماه بین 3 تا 10 روز نمیتونست باهاش ارتباط جنسی داشته باشه به علت پریود.

حالا اگر متوسط هفت روز رو بگیریم میشه 12*7 =84 روز تقریبا سه ماه از سال هم هیچ رابطه جنسی نداشت.

و بعد در زندگی این افراد که کنکاش میکنی میبینی اغلب به شدت نیرومند بودند ، اغلب حتی تا آخر عمر مریض نمیشدند و دارو نمیخوردند.خستگی براشون مفهمومی نداشت.و روحیه های قوی و نترس و شجاعی داشتند.

 

اما به ناگهان دو عدد قرص جهان را بکلی تغییر داد در سال 1950 قرص ضد بارداری زنان به بازار عرضه شد و انقلابی برای رابطه جنسی بوجود آورد.

حالا دیگر محدودیت روابط جنسی به مرور برداشته میشد و مردان و زنان با رهایی به روابط متعدد جنسی روی میآوردند.

بعد از چند سال که روابط جنسی متعدد و گوناگون باعث افت فعالیتهای طبیعی جنسی مردان و عدم نعوظ و مشکلات انزال در مردان شد به ناگهان قرص دوم به بازار عرضه شد. قرص ویاگرا که در سال 1998 به بازار آمد و مشکل اساسی ناشی از افراط جنسی یعنی نعوظ را برطرف میکرد و باز همین راه را برای از دست دادن بیشتر و بیشتر انرژی مردان باز و باز تر کرد.

از طرف دیگر و جالب آنکه همزمان با تولید قرص ضد بارداری اولین فیلمهای پورن هم به بازار آمد و براحتی در دسترس مردم قرار گرفت.

در واقع پورنوگرافی بنزین و سوخت اصلی ماجرای تحلیل و از بین بردن انرژی مردانه شد و تا الان به شدت بسیار بسیار بیشتر و با کیفیت و در ژانرهای متفاوت در حال انتشار است.

اما موضوع اصلی که هدف این مقاله است چیزی است به نام حفظ مایع منی (semen retention) اولین بار بنده این موضوع را در سایتی متعلق به یهودیان یافتم . آن هم نه در گوگل بلکه بوسیله یک لینک در یک فروم.

جالبتر اینکه سرمایه گذاری اصلی پشت سایتها و محتواهای مستهجن در دست صهیونیست هاست.

اما برویم سراغ حفظ مایع منی!

مایع منی سرشار از مواد معدنی و غذایی فراوان و با کیفیت میباشد. در حقیقت بدن انسان تمامی دغدغه اش تولید بهترین ماده برای حفظ بقا و تولید نسل است.

این مایع حاوی موجودات زنده و کوچکی به نام اسپرم نیز هستند که در حقیقت همین موجودات کوچک و ناز باعث بوجود آمدن موجودی شبیه به ما میشوند.

وقتی انزال و بیرون ریزی مایع منی در مردان زیاد باشد و احیانا شدت بگیرد اتفاقی که میافتد چیست؟

از آنجا که بدن انسان وظیفه اصلی را کنار نمیگذارد و تولید منی را متوقف نمیکند پس مجبور است که کمبود مواد معدنی را از کم گذاشتن به اعضای دیگر بدن جبران کند.

در نتیجه استخوان ها ، عضلات ، قلب ، مغز و کبد که مصرف کنندگان اصلی مواد مغزی هستند دچار کمبود و کاهش کیفیت خواهند شد.

در نوجوانان این به سرعت بر کیفیت و طول استخوانها اثر میگذارد و آنها را لاغر و کوتاه قد میسازد.(البته هر لاغر و کوتاهی به این علت نیست منحصرا)

اما با شروع حفظ مایع منی نتایج نشان داده که در هفته اول سطح تستستورون ناگهان افزایشی 145% میگیرد و بعد از ان این سطح ثابت میشود و کمبود برطرف میشود.

تستسترون هورمون اصلی مردانه است که باعث بروز ویژگیهای مردانه از قبیل رویش مو ، عضلانی شدن ، قدرت بدنی بیشتر و خستگی ناپذیر شدن میشود.

این هورمون آنقدر در عضله سازی مهم است که بسیاری از ورزشکاران که بسرعت میخواهند عضله بسازند از هورمونهای مصنوعی استفاده میکنند که البته برای بدن مفید نیستند.

تقریبا در یک ماهگی حفظ منی به سرعت قدرت تمرکز و قدرت مدیریت ذهنی و مغزی بروز میکند و مردان براحتی این را تشخیص میدهند.

سیستم ایمنی بدن بالا میرود چرا که زمانی که منی هدر نمیرود بدن به سرعت مواد مغزی را به مغز و قلب و استخوانها میرسانند و عضلات را توپر و قوی میکنند.و نتیجتا بدن را در مقابل بیماریها حفظ میکند.

(اکثر ورزشکاران سنگین باید اجبارا حداقل دو تا سه هفته قبل از مسابقات هیچ انزالی نداشته باشند.)

و هر چه زمان این حرکت بسیار مفید بیشتر شود به مرور اثرات مطلوب تری از قبیل از بین رفتن مشکلات انزال زودرس و عدم نعوذ برای متاهلین ، بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی و رضایت شریک جنسی از اثرات دیگر برای متاهلین است.

نکته مهم اینکه کسانی که قدم در این راه خوب گذاشته اند تاکید دارند که دوری کامل از هر گونه محرک باید باشد مخصوصا پورن که مخرب انسان است و تصاویر و چشم چرانی ها.

افرادی در چالش های 5 یا شش ساله برای این مهم اقدام کرده اند که میتوانید نظراتشان را در اینترنت دنبال کنید.

نوجوانانی که این مقاله را میخوانید برای موفقیت و هر چیز دیگری باید این را در زندگی خود قرار دهید.

البته بدانید که جز با توکل و توسل محال است اینکار به ثمر برسد.(این نکته کلیدی همه کسانی است که در این کار موفق شده اند.)

ادامه دارد...

۰ نظر ۰ لایک

ذهن ارضایی 2

دسته دوم کسایی که با وجود داشتن کسی از جنس مخالف باز خودارضایی میکنند.
این دسته خودشون دو دسته میشن
دسته اول اونایی که از پارتنرشون لذت به اندازه خودارضایی نمی‌برند و برای اتمام لذت دست به اینکار هم میزنند ، این دسته در نا خودآگاهشون دچار یه سر شکستگی از این جنس میشوند که مدام بهشون میگه که تو قادر نیستی از کس دیگری لذت نهایی رو ببری و باید خودارضایی کنی و این یعنی تو نا توانی!
نکته ای که هست اینه که در سیستم تولید مثل بشر فارغ از لذت جنسی یک اصل مهمی نهفته است که اون در حقیقت باردار کردن و باردار شدنه که در غالب ارضا نهایی یا ارگاسم به مغز اطلاع داده میشه.وقتی یک نفر در رابطه واقعی نمیتونه ارگاسم نهایی رو تجربه کنه در روانش یه کمبود اتفاق میفته که تو نتونستی باردار بشی یا باردار کنی پس این عمیقا ادم رو افسرده میکنه و اینکه مغز به شدت تفاوت ارضا دستی و اتوماتیک رو میدونه و نمیشه گولش زد.
دسته دوم کسایی هستند که با پارتنر ارضا میشوند ولی از روی اعتیاد و عادت اون لذت رو نمیتونن نادیده بگیرند و در حقیقت یه اتفاق مهم دیگه در ساختار تصمیم گیریه مغزشون ایجاد شده.
با یه مثال میگم ، دیدید حتما کسایی رو که هر کاری رو فقط اگر خودشون انجام بدهند درونا راضی میشوند و اطمینان پیدا میکنند که اون کار به بهترین وجه ممکن انجام شده.
این اتفاق در مغز این آدمها هم میفته و اونها زمانی ارگاسم نهایی رو نهایی میدونند که خودشون انجامش داده باشند ، به تنهایی!!!
و نتیجتا اثرات نارضایتی و تناقض با ساختار بیولوژیکی رو در پی خواهد داشت.
کسایی که مجرد هستند همیشه این تو ذهنشونه که ما ازدواج کنیم دیگه خودارضایی نمیکنیم ، ولی خبر بد اینه که چون ساختار مغز عوض شده با خودارضایی ، باز هم انجام میده و عجیب اینکه ادمهایی هستند که با داشتن فرزند و نوه همچنان اینکار رو میکنند...

۰ نظر ۰ لایک

ذهن ارضایی

این پست دارای کلماتیست که هر کسی نباید بخواند.

موضوع این پست راجع به خودارضایی هست.

عملی که در دهه اخیر خیلی زیاد شده و حالا دیگه دخترها رو هم درگیر خودش کرده.

فارق از همه منابعی که ضررهایی رو برای این کار آوردن ما جنبه ای از اون رو بحث میکنیم که کاملا برای همه قابل لمس باشه.

کسانی که خودارضایی میکنند دو دسته اند

دسته اول کسایی که مجرد و تنها هستند

دسته دوم کسایی که با کسی هستند و در عین حال هنوز اینکارو ادامه میدن و برای دسته اول هم عجیب به نظر میرسه.

دسته دوم اول دلیلشون اینه که غالبا از روی حسرت و کمبود و نداشتن کسی که باهاش عمل جنسی انجام بدن اینکار رو میکنن و ازون جایی که همه مراحل کار این تو ناخودآگاه شون هست در حین و بعد از اون دچار سرشکستگی شدید و احساس بدبختی میکنند چون مکانیسم وجودی آدم بصورت پیشفرض این عمل رو با حضور دیگری براش تعریف شده و نبودش در ناخودآگاه مدام اخطار به سیستم آدم میده.

دسته دوم ...ادامه دارد

۰ نظر ۰ لایک

آغوش آزاد!(رایگان)

اولین بار که این رو تو ایران دیدم یاد انجمنهای دوازده قدمی افتادم ، تو این انجمن ها هم یه چیزی به همین نام هست یعنی Free Hugs که معمولا آخر انجمن دو نفر دو نفر همدیگه رو بغل میکنند و اینطوری همدیگه رو از تنهایی در میارن و به هم امید میدن.

 

البته نکته عجیب اینکه اونی که تو ایران اولین بار اینکارو در خیابان کرد و چه خبرهایی که در نت زدند،معنی این کلمه به عنوان آغوش رایگان بود.

وقتی چیزی رو که بعنوان رایگان مطرح میکنند معمولا مقابلش نسخه پولیش هم هست یعنی اگر آغوش رایگانی هست آغوش پولی هم هست!!!که خوب این هم از لحاظ فمینیست ها امری شنیع و ضد زنه و هم از لحاظ رابطه میان زن و مرد جمله خوبی نیست!!!

البته خارجی ها منظورشون از free hugs آغوش رایگان نیست بلکه آغوش آزاد منظورشونه یعنی آغوشی که بروی همه بازه یه چیزی مثل free size یا freestyle که خوب اینها رو معنی نمیکنیم سایز رایگان!!! یا استایل رایگان!!!

اگر شما پشت شیشه یه لباس فروشی بزنی سایز رایگان تصور مردم چیه؟ یعنی این مدلش رایگانه ، پس آغوش رایگان هم همین معنی رو میده یعنی آغوشی که نمیخواد براش پول بدید!!!راحت باشید😁😎

خلاصه اینکه باز یاد داستان خاتون و خر مولوی افتادم که تقلید بدون تحقیق این مشکلات رو پیش میاره.

اگر خواستید بازم تقلید کنید محتواش رو اول برید ببینید چیه ، و بعد تقلید کنید.نه فقط یه توصیه اونور آبی رو عمل کنید.

تازه تو کشورایی که این مدل آغوشها باز شدن سالهاست که زن و مردشون بهم میرسن همو بغل میکنن ، بعد شما تو ایران که اصلا این چیزها نیست یهو آغوشتو رایگان میکنی ممکنه خطراتی برات بوجود بیاره...😐

البته همین نکته برای خود من نتیجه های خیلی خوبی داشت اینکه چقدر مسایل توسط عده ای سطحی و بدور از اندیشه تقلید و انجام می شوند و صرف تقلید و فانتزی بودن انجام میگیرند.

این رفتارها در تقلیدهای فمینیستهای ایرانی هم خیلی خنده دار میشه ، گاها از چیزهایی تقلید میکنند و تاییدش میکنند که حتی خودشون در عمق وجودشون ازش بدشون میاد مثل سقط جنین به بهانه My body, my choice ،ولی خودشونم میدونن تیکه تیکه کردن یه نوزاد زنده چقدر دردناک و غیر انسانیه...

خلاصه اینکه اگر به هیچ چیزی اهمیت نمیدین و برای خودتون هم ارزشی احساس نمیکنید حداقل تقلید رو با تحقیق کافی انجام بدید که اینطور ضایع و مسخره نباشه...

خنده ام بیشتر از اونجاست که شبکه های فارسی زبان دشمن ایران که مثلا در وسط انگلیس هم زندگی میکنند هم همین معنی رو کرده بودند.😂🤣

نکات ایمنی:

گروهی از این آغوش رایگان کلی پول درآوردن ،با زدن موبایلهای مردم غمگین!!!📴که بعدش غمگین تر شدند.

خیلی از کسانی که از این آغوشها استفاده میکنند غمگین نیستند مشکلشون یه چیز دیگس 🙈، پس حداقل فقط به همجنس خودتون آغوش آزاد بدهید.😁

اگر دیدید یه داعشی میخواد از آغوشتون بهره ببره ، قبلش از نداشتن انتحاری به کمرش اطمینان حاصل کنید💣

چون آنفولانزا هم زیاد شده ، یه برگه آزمایش آنفولانزا هم قبلش چک بشه بهتره.💉

سعی کنید یه زمانی رو برای آغوش بگذارید که طرف خیلی توش احساس راحتی نکنه و به مراحل جلوتر نره و بتونید از خودتون جداش کنید.😁😅

اخبار شبکه های فارسی زبان رو با احتیاط بیشتری ببینید که حداقل بدونید کی هستید و کجایید!یهو فکر نکنید وسط لاس وگاس هستین😎😋

۰ نظر ۰ لایک

دوره اخلاقی

جنس زن در طول ماه دچار تغییرات هورمونی و عوارض مربوط به این هورمون ها میشود که به آن پریود میگویند ولی ما آن را دوره اخلاقی مینامیم.

دلیلش هم این است که بیشتر خانمها در این دوران تغییرات خلقی شدیدی پیدا میکنند که هم خودشون و هم دیگران و اطرافیانشون تجربه میکنن.

از دید زنها،این اطرافیان هستند که باید این دوران رو درک کنند و از دید دیگران حتی به نوعی همنوعان خود زنان این زنهای در حال پریود باید خودشون رو مدیریت کنند.

نظر شما چیه؟

۰ نظر ۰ لایک
دنبال کنندگان :
کلمات کلیدی
آخرین نظرات
آخرین مطالب
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ
دست و جیغ و هورااا
یک عادت و چند نکته خودشناسی
پر اهمیت هایی که بی اهمیت می شوند!
زن بودن بدون هیچ چیز اضافه!
نشانه ها ، چه نشان میدهند؟
چرا کودکی بیشتر بهمان خوش میگذشت؟
کیش مهر
از شهر گریزانم
دلایلی که نباید یک نفره به ارضا برسید!
محبوب ترین مطالب
سلام
از شهر گریزانم
کیش مهر
چرا کودکی بیشتر بهمان خوش میگذشت؟
دست و جیغ و هورااا
دوره اخلاقی
ذهن ارضایی
پر اهمیت هایی که بی اهمیت می شوند!
نشانه ها ، چه نشان میدهند؟
زن بودن بدون هیچ چیز اضافه!
پربیننده ترین مطالب
دلایلی که نباید یک نفره به ارضا برسید!
حفظ اسپرم در مردان(مایع منی) 16+
چرا کودکی بیشتر بهمان خوش میگذشت؟
ذهن ارضایی
حفظ اسپرم در مردان قسمت دوم +16
دوره اخلاقی
از شهر گریزانم
استقلال تن!
کیش مهر
ذهن ارضایی 2
مطالب پر بحث تر
دوره اخلاقی
ذهن ارضایی
پر اهمیت هایی که بی اهمیت می شوند!
نشانه ها ، چه نشان میدهند؟
زن بودن بدون هیچ چیز اضافه!
سلام
از شهر گریزانم
دست و جیغ و هورااا
دلایلی که نباید یک نفره به ارضا برسید!
حفظ اسپرم در مردان قسمت دوم +16
آرشیو مطالب
اصلاح قالب توسط : ار قدرت گرفته از بلاگ بیان